czwartek, 19 stycznia 2023

POMOCNIK

Nie musiałam zbyt długo prosić o pomoc. Tata (lat 96) jest bardzo chętny do pomocy, pod warunkiem, że ma dobry dzień. Rozłupywał te orzechy z takim skupieniem i starannością, że pozazdrościć.













ŚWIĄTECZNE PIERNIKOWANIE


W tym roku miałam ogrom wolnego czasu przed świętami, więc postanowiłam upiec i ozdobić pierniczki. Robiłam to po raz pierwszy, bo nigdy nie miałam czasu na taką twórczość.  Oto moje pierniki  zainspirowane modelami z Internetu. 

Tutaj wstawiam link do mojej ściągawki :

https://haps.pl/Haps/7,167251,27882887,w-jakiej-temperaturze-piec-pierniki.html
















Już nie ma po nich śladu

wtorek, 19 czerwca 2018

STOLIK - POMOCNIK

     Stał już długo przeszlifowany, pomalowany farbą kredową, najpierw szarą potem białą ...i czekał, czekał. Teraz już wiem, na co. Na szablon, który zobaczyłam u Anetty  KLIK.
Użyczyła mi go chętnie. Jest piękny ale tak trudno i długo się go myje....
Teraz mam tylko problem z gałką. Ta którą przykręciłam wydaje mi się nieodpowiednia więc jeszcze trochę poszperam, żeby coś dobrać. Na razie stolik wygląda tak.




W trakcie robienia.... i zdjęcie szablonu. Szablon cudo!!! Dzięki Anetta.















środa, 16 maja 2018



NOC KULTURY

     Zostałam poproszona o sfotografowanie sympatycznego wydarzenia lokalnego: ” Końskowolskiej Nocy Kultury”. Trzeba było dopasować się strojem do tej imprezy plenerowej łączącej różne, działające w środowisku lokalnym stowarzyszenia.
      Tematyką Nocy były obrazki z historii miejscowości, w której swoją obecność zaznaczyli Czartoryscy, Lubomirscy, ks. Piramowicz. Nawet Zagłoba wspomniał o piwie z Końskowoli. Wprawdzie powiedział, że jest kwaśne, ale to już szczegół…😉😉😉



     Chciałam dopasować się do postaci historycznych, które „ożyły”  tej nocy więc uszyłam sobie czarną pelerynę, jaką nosił kiedyś fotograf. Chciałam też dodać sobie szyku więc uszyłam również rękawiczkę ...na jedną rękę.
 I tak to wyglądało…






A tutaj kilka fotografii z wydarzenia. Byłam zadziwiona tym, jak wspaniale zintegrowali się ludzie z tak różnymi poglądami, upodobaniami, temperamentami.