niedziela, 30 kwietnia 2023

Kącik do czytania

      Zaczęłam sobie tworzyć kącik do czytania. Straciłam w tym roku nadzieję, że będzie ciepło a ja usiądę i poczytam na podwórku wśród przecudnego śpiewu ptaków. 







     Tymczasem wyszłam na spacer. Mech płonnik...zachwycił mnie.  Czerwonobrunatna szczecinka z plemniami w kształcie puszki na wierzchołku. Piękności!!!

      Puszki są białe i wyraźnie widoczne na tle zieleni...dojrzewają. Niedługo spadną im czepki i zarodniki powędrują w świat... Lubię obserwować ten mikrokosmos.





A tutaj żółci się wilczomlecz:






wtorek, 4 kwietnia 2023

Wielkanocny

 W tym roku chciałam ozdobić jajka z pleksi. Złożyłam zamówienie w sklepie u Asket   https://www.facebook.com/ArtSzkolaAsket/   "wychowałam się" na pracach tej pani, zawsze mnie inspirowały. Zapomniałam zamówić przekładki tekturowe.  Na szczęście otrzymałam je w gratisie. Dziękuję Asket


Życzę wszystkim odwiedzającym bloga zdrowych, spokojnych Świat Wielkanocnych.

























sobota, 18 marca 2023

Transferowe tace

      Nie mogłam się długo zdecydować jak ozdobić tacki, jaki motyw ma na nich być. Wreszcie, po wielu latach...Przyznam się, że preparaty już się wyczerpały albo przeterminowały. Do transferu użyłam farby kredowej, która już długo sobie leżała. Zapomniałam ile trzeba zastosować rozpuszczalnika i dałam to za dużo, to za za mało. Dlatego lawenda jest rozmazana a różanecznik taki blady 😂😂😂 ale i tak mi się podoba. Ciekawe, jak Wam? Może jakiś komentarz?

















sobota, 4 marca 2023

ZACZĘŁAM PISANKOWAĆ

      Znalazłam w spiżarni nóżki od potłuczonych lampek do wina. Tak długo już tam leżały...

Musiałam coś do nich przykleić. 

     Dawno temu ktoś z domowników pomagał mi sprzątać ze stołu i potłukły się dwie cudne lampki. Byłam taka wściekła na tego pomocnika. Teraz, kiedy popatrzyłam, jak pięknie się prezentują jaja na nóżkach, to nawet jestem zadowolona, że tak się stało.







Wróciłam też, do dekupażu. Dawno nie ozdabiałam tą techniką i... zatęskniłam w tym roku.







Znalazłam też jeden arkusz folii sospesso sprzed około 10 lat. Też ją wykorzystałam:







Pozdrawiam ciepło i zapraszam do pozostawienia komentarza.


piątek, 27 stycznia 2023

ZAPROSIŁAM WIOSNĘ

 W kalendarzu styczeń ale na zewnątrz jest tak ciepło, że nie wiem zima to, czy wiosna? Kiedy weszłam do jednego ze sklepów i zobaczyłam cebulki kwiatów, to nie mogłam się powstrzymać i zakupiłam. Trochę też, chcąc ulżyć roślinom, niech się nie męczą w suchej ziemi. I oto mam zimę i wiosnę w domu.











Pozdrawiam ciepło.